Semi-Automat Spyder Xtra 07

Xtra 07

Spyder je značka bezesporu nejúspěšnějších paintballových značkovačů a některé jeho modely se dnes již staly legendou. Nejinak je tomu i u modelu Xtra, který se vrací již v třetí modifikaci, opět hezčí a modernější.

Jedním z nejoblíbenějších modelů je Spyder Xtra. Kvalitní, bytelný a spolehlivý značkovač, který si vydobyl ostruhy hlavně v military paintballu a na komerčních hřištích, kde je značkovače jeho kvalit nanejvýš zapotřebí, neboť zde značkovač prochází největším zatížením a naplno se zde projeví jeho kvality a slabiny. New Xtra je již třetím nositelem tohoto jména, což dokazuje, že je opravdu Xtra a vyplatí se jeho modifikace.

New Xtra má nově zpracované tělo moderního a sportovního vzhledu, s kvalitním a draze vypadajícím lakem. Podávání je stále centrální, což je osvědčený systém a není důvod ho měnit, upuštěno bylo od jakýchkoliv lišt pro upevnění optiky, neboť nejpraktičtější a nejefektivnější je stále střelba podle kuličky. Vnitřní díly, tedy konkrétně kladívko, je z kvalitního nerezu, bolt je nově ze samomazného plastu a s novým, velice povedeným způsobem uchycení. Nyní již není kvůli čištění boltu potřeba vyjmout jistící pin a kompletní vnitřní díly, což v terénu znamená většinou katastrofu v podobě ztracené stopgumy nebo trnu tlačné pružiny, ale povytažením natahovacího pinu na horní straně boltu vyjmeme pouze bolt, který po očištění vložíme zpět a tlakem na natahovací pin bolt opět zajistíme. Jedná se o řešení známé např. z Impulse a je největším inovačním přínosem nové Xtry.

Nově byla upravena i pažbička, která je pohodlná, velmi dobře se drží a to i díky novým gumovým střenkám. Spoušť je opět dvouprstá, známá z předchozích modelů, vybavená pojistkou střelby. Přední rukojeť s expanzní komorou je také pogumovaná, s příjemným úchopem a dostatkem místa pro palec. Výrazně tak přispívá k pevnému úchopu značkovače a tím k jeho větší stabilitě a následné přesnější střelbě. Jistým zklamáním je hlaveň, předchozí model ji měl o 2" delší, což v této kategorii základních hlavní zvyšovalo přesnost a dolet kuličky. Prvním a jednoznačně doporučeným upgrade by tedy měla být právě kvalitní, 12" - 14" dlouhá hlaveň, nová Xtra si ji jednoznačně zaslouží.

Celkově se jedná o kvalitní značkovač moderního vzhledu. Je určen hráčům, kteří hledají kvalitní a na údržbu nenáročný značkovač.